Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Nie marnuj swoich myśli na to, co negatywne !

Cokolwiek pomyślisz lub powiesz na temat swojego zdrowia, rodziny, sytuacji uczuciowej czy finansów, stanie się prawdą. Każda Twoja myśl czy wypowiadane z przekonaniem słowo jest bowiem afirmacją kreującą otaczającą Cię rzeczywistość. Negatywne sformułowania przyciągają to, co złe, zaś pozytywne to, co dobre. Dziś kilka słów o animacjach.
Życie Cię kocha
Korzystanie z afirmacji nie wymaga wiele pracy. Może być to radosne doświadczenie, ponieważ pozbywasz się ciężaru starych, negatywnych przekonań i odsyłasz je w nicość, z której przybyły. Dostrzeganie jakichkolwiek negatywów w naszym życiu bądź w nas samych nie oznacza, że to, co widzimy, jest prawdziwe. Zupełnie jak w dzieciństwie: gdy słyszymy coś negatywnego o nas samych bądź o naszym życiu, automatycznie przyjmujemy to jako prawdę. Teraz przyjrzyjmy się dokładnie wszystkim rzeczom, w które wierzymy i podejmijmy decyzję, czy wciąż chcemy w nie wierzyć, ponieważ czynią nasze życie szczęśliwszym i wspierają nas, czy też może postanowimy je odrzucić. Życie Cię kocha i chce, byś miał wszystko, co najlepsze. Ono chce, byś miał spokój ducha, wewnętrzną radość, zaufanie i wiele pewności siebie i dbałość o swoją osobę. Zasługujesz, by żyć w zgodzie ze wszystkimi wokół i przeżyć życie jak najpiękniej.

Czym są afirmacje?
W telegraficznym skrócie: afirmację są czyś, o czym myślisz lub co mówisz. Wiele z tego, co zwykle ludzie mówią i myślą, jest negatywne i nie wywołuje pozytywnych doświadczeń. Jeśli chcesz leczyć swoje życie, musisz przekwalifikować swoje zapatrywania i słowa do pozytywnych wzorców.
Afirmacje otwierają drzwi. To pierwszy krok na drodze do zmiany. W istocie  sam mówisz swojej podświadomości. Gdy mówię o konstruowaniu afirmacji, mam na myśli świadomość doboru słów, które pomogą wyeliminować coś z twojego życia albo wytworzysz w nim coś nowego. Każda myśl którą pomyślisz i każde słowo przez ciebie wypowiedziane jest afirmacją. Cała Twoja rozmowa z sobą samym, Twój wewnętrzny dialog, jest lawiną afirmacji. Korzystasz z afirmacji, niezależnie, czy je znasz, czy nie. Afirmujesz i kreujesz swoje życiowe doświadczenia każdym wypowiedzianym słowem. Czy pomyślana myślą. Twoje przekonania są jedynie charakterystycznymi wzorami myślowymi, których nauczyłeś się w dzieciństwie. Wiele z nich ma na ciebie bardzo dobry wpływ. Inne przekonania mogą ograniczać Twoją umiejętność samodzielnego tworzenia rzeczy, których pragniesz.
Nie jesteś zły
Musisz zacząć zwracać uwagę na swoje myśli. Zawsze gdy się rozzłościsz, afirmujesz pragnienie większej ilości gniewu w swojej codzienności. Ilekroć poczujesz się jaka ofiara, afirmujesz sobie życie w stylu ofiary. Nieodpowiedni sposób myślenia nie czyni z ciebie złej osoby. Nauczyli Cię tego Twoi rodzice, a Twoich rodziców ich rodzice. Nie ma więc mowy o tym, że ktoś popełnił błąd. Nadszedł jednak moment, byś się przebudził i zaczął świadomie stwarzać życie, które będzie dla ciebie upragnione. Myśl więc szczęśliwe myśli. Twoje życie nie odmieni się w jeden dzień. Jeśli pozostaniesz jednak konsekwentny z pewnością nastąpią pozytywne zmiany w każdym obszarze Twojego życia.
Tworzenie afirmacji
Gdy decydujesz się powiedzieć: „jestem bogaty”, w rzeczywistości możesz w tym momencie posiadać bardzo mało pieniędzy, ale Twoja wypowiedź jest kiełkującym nasieniem przyszłego bogactwa. Ważnym jest, byś powtarzał afirmację w czasie teraźniejszym i nie wprowadzał w nim ograniczeń. Typowa afirmacja powinna zaczynać się od słów np.: „mam”. „jestem” a nie „zamierzam” czy „będę posiadał”.
Poniżej przykłady
Afirmacje na zdrowie wg Louise L. Hay
Jestem bezpieczny i pewny przez cały czas
Jestem wypełniony energią i entuzjazmem
Moje ciało leczy się w mgnieniu oka
Jestem zdrowy i wypełniony radością
Dobre zdrowie należy teraz do mnie
Jestem dla swojego ciała delikatny. Kocham siebie
Wszystko z moim ciałem jest w porządku
Jestem unikalną istotą i podążam przez życie w zdrowiu
Afirmacje na przebaczenie wg Louise L. Hay
Jestem zdrowy i pozwalam odejść przeszłości
Robili wszystko co w ich mocy, zakładając ich ówczesną wiedzę, zrozumienie i otwartość
Uwalniam siebie samego z więzienia. Jestem bezpieczny i wolny
Nic nie jest złe, jestem ponad swoje osądy
Rodzice traktowali mnie tak, jak sami byli traktowani, wybaczam im, podobnie jak ich rodzicom.
Daję sobie pozwolenie na zapomnienie win.
Ostatnie przemyślenia
Zapomniałam, zwrócić Wam uwagę, że przekleństwa to też afirmacja jak martwienie się, złość. Wszystko to przyciąga do Ciebie to, co afirmujesz. Miłość, docenienie, wdzięczność i komplementy także są afirmacjami i działają równie skutecznie, jak i te negatywne.
Tak jak nieważne jest od którego pokoju zaczniesz sprzątać tak nie ważne jest która strefę życia zaczniesz uzdrawiać. Ale na początek wybierz coś łatwego by szybko zobaczyć rezultaty, które zmotywują Cię do dalszej pracy nad swoim szczęśliwym i pięknym życiem. Bądź dobry dla innych, życz innym dobrze. Bądź dobry dla siebie.

sukcesomania